WASH

ВСГ складається з води, санітарії та гігієни (за годинниковою стрілкою зліва направо): Жінка качає воду ручним насосом у своєму селі в провінції Сінд, Пакистан; дівчинка набирає чисту воду з комунального водогону в Кавемпе, Уганда; простий пристрій для миття рук, коли немає водопроводу, показаний в Омаруру, Намібія; шкільні туалети в початковій школі в Бокете, Панама.

WASH (або Watsan, WaSH) — абревіатура, яка розшифровується як «вода, санітарія та гігієна» (water, sanitation and hygiene). Він широко використовується неурядовими організаціями та агентствами допомоги в країнах, що розвиваються. Цілі надання доступу до послуг WASH включають досягнення переваг у сфері охорони здоров'я, покращення людської гідності у випадку санітарії, реалізацію права людини на воду та санітарію, зменшення тягаря збору питної води для жінок, зменшення ризиків насильства щодо жінок, покращення результати освіти та здоров'я в школах і медичних закладах, а також зменшення забруднення води. Доступ до послуг WASH також є важливою складовою водної безпеки.[1] Універсальний, доступний і стійкий доступ до WASH є ключовим питанням у рамках міжнародного розвитку та є центром перших двох завдань Цілі сталого розвитку 6 (ЦСР 6).[2] Цілі 6.1 і 6.2 спрямовані на справедливу та доступну воду та санітарію для всіх. У 2017 році було підраховано, що 2,3 мільярда людей живуть без базових засобів санітарії, а 844 мільйони людей живуть без доступу до безпечної та чистої питної води.[3]

Тягар захворювань і травм, пов'язаний з WASH, був детально вивчений. Типові захворювання та стани, пов'язані з відсутністю WASH, включають діарею, недоїдання та затримку в рості, на додаток до забутих тропічних хвороб. Відсутність WASH створює додаткові ризики для здоров'я жінок, наприклад під час вагітності або у зв'язку з дотриманням гігієни менструального циклу. Відсутність санітарних умов призводить до близько 700 000 дитячих смертей щороку через діарею, переважно в країнах, що розвиваються.[4] Хронічна діарея може мати довгострокові негативні наслідки для дітей як з точки зору фізичного, так і з точки зору когнітивного розвитку.[5] Проте, зібрати точні наукові докази щодо наслідків для здоров'я, які є результатом покращеного доступу до WASH, важко через ряд ускладнюючих факторів. Науковці припускають необхідність довгострокових досліджень ефективності технології, детальнішого аналізу санітарних втручань і досліджень комбінованих ефектів від багатьох втручань, щоб краще аналізувати результати WASH для здоров'я.[6]

Доступ до WASH має надаватися на рівні домогосподарства, але також у недомашніх умовах, таких як школи, медичні заклади, робочі місця (включаючи в'язниці), місця тимчасового користування, масові зібрання та для переміщеного населення.[7] Багатообіцяючим підходом до покращення гігієни в школах є засоби групового миття рук і поведінка. Відсутність засобів WASH у школах може заважати учням (особливо дівчатам) відвідувати школу, знижуючи їхні навчальні досягнення та майбутню продуктивність праці.[8]

Проблеми для надання послуг WASH включають надання послуг міським нетрям, збої систем WASH (наприклад, витік систем розподілу води), забруднення води та наслідки зміни клімату. Підходи до планування для кращого, більш надійного та рівноправного доступу до WASH включають: національні плани та моніторинг WASH (включно з гендерним підходом), інтегроване управління водними ресурсами (IWRM) і, нещодавно, покращення кліматичної стійкості послуг WASH. Адаптивна здатність систем управління водними ресурсами може допомогти поглинути деякі наслідки кліматичних подій і підвищити стійкість до зміни клімату.[1]:25 Зацікавлені сторони в різних масштабах, тобто від малих міських комунальних підприємств до національних урядів, повинні мати доступ до надійної інформації про регіональний клімат і будь-які очікувані зміни через глобальну зміну клімату.

  1. а б Помилка цитування: Неправильний виклик тегу <ref>: для виносок під назвою :72 не вказано текст
  2. Goal 6 .:. Sustainable Development Knowledge Platform. sustainabledevelopment.un.org (англ.). Процитовано 17 листопада 2017.
  3. Помилка цитування: Неправильний виклик тегу <ref>: для виносок під назвою :7 не вказано текст
  4. Diarrhoeal disease. www.who.int (англ.). Процитовано 7 червня 2022.
  5. Water, Sanitation & Hygiene: Strategy Overview. Bill & Melinda Gates Foundation. Архів оригіналу за 7 листопада 2017. Процитовано 27 квітня 2015.
  6. Waddington H, Snilstveit B, White H, Fewtrell L (2012). Water, sanitation and hygiene interventions to combat childhood diarrhoea in developing countries. Journal of Development Effectiveness. doi:10.23846/sr0017.
  7. Cronk, Ryan; Slaymaker, Tom; Bartram, Jamie (2015). Monitoring drinking water, sanitation, and hygiene in non-household settings: Priorities for policy and practice. International Journal of Hygiene and Environmental Health (англ.). 218 (8): 694—703. doi:10.1016/j.ijheh.2015.03.003. PMID 25836758.
  8. Water, Sanitation, and Hygiene: Introduction. UNICEF. UNICEF. Архів оригіналу за 24 квітня 2015. Процитовано 27 квітня 2015.

© MMXXIII Rich X Search. We shall prevail. All rights reserved. Rich X Search